جایگاه توزیع سوخت سیار کانتینری در مسیر زائران حسینی

قرارگیری جایگاه توزیع سوخت سیار کانتینری در مسیر زائران حسینی

دو جایگاه با عرضه بنزین و نفت‌گاز برای رفاه حال زائران اربعین حسینی و جلوگیری از ورود خودروها، کاروان‌ها و اتوبوس‌های حامل زوار حضرت اباعبدالله (ع) به محدوده ترافیک شهری مستقر شده است. در جایگاه سیار نفت‌گاز، عرضه این سوخت تنها به اتوبوس‌های حامل زوار با نرخ 300 تومان امکان‌پذیر است؛ این دو جایگاه هرکدام با ظرفیت ذخیره سازی مناسب و یک دیسپنسر دونازل، آمادگی ارائه سوخت لازم به وسایل نقلیه زائران اربعین حسینی را  دارا هستند. در محور مواصلاتی اهواز به خرمشهر دو جایگاه اختصاصی ثابت عرضه سوخت با همه توان عملیات سوخت‌رسانی را به کاروان‌های زیارتی انجام می‌دهند.

هفت باب جایگاه سیار عرضه سوخت بنزین و نفت‌گاز نیز در ایستگاه‌های پایانه محتشم، پارکینگ اربعین، پارکینگ برکت، شهرک اسلامیه، شهرک گنبد پیر محمد و شهر شباب جانمایی شده است.

جایگاه های سیار در ظرفیت های 18000 لیتر، 24000 لیتر و 28000 لیتری برای رفاه حال زائران حسینی توسط شرکت مهندسی فناوران نفت ابزار طراحی و ساخته شده است، همچنین جایگاه اختصاصی صدف در فاصله ۳ کیلومتری از مرز مهران با داشتن ۴ نازل عرضه فرآورده بنزین و هشت نازل عرضه فرآورده نفت‌ گاز، آماده خدمت‌رسانی به زائران عتبات عالیات است.

در نصب جایگاه سیار در مسیر زائران حسینی منطقه کردستان به عنوان منطقه معین، آمادگی کافی و لازم را برای ارائه خدمت به زائران اربعین در مسیرهای «سقز، دیواندره»، «سنندج، کامیاران، کرمانشاه» و «زنجان، بیجار» را دارد و با همه رؤسای نواحی و مالکان جایگاه‌های عرضه سوخت هماهنگی‌های لازم را انجام داده است، به همین منظور ۱۲ اکیپ بازرسی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تمهیدات و بررسی‌های لازم، به منظور ارائه خدمات شایسته و تامین به موقع سوخت جایگا‌ه‎ها را مورد تاکید قرار داده و کارت های اضطراری را جهت سوختگیری مطمئن و بدون مشکل اتوبوس های زائرین در اختیار جایگاه‌داران قرار می‌دهند.