طرح آزمایشی پمپ بنزین سیار کانتینری در تهران

اپلیکیشن پمپ بنزین سیار

طرح آزمایشی پمپ بنزین اینترنتی در تهران

طرح آزمایشی پمپ بنزین اینترنتی در تهران توسط شرکت مهندسی فناوران نفت ابزار به سفارش برند پتروآیریک صبح روز 13 آبان ماه درحیاط وزارت نفت با حضور وزیـر نفت آقای بیژن زنگنه، معاون وزیر در امور پالایش و پخش علیرضا صادق آبادی و جمعی دیگر از مسئولان رونمایی شد.

نرم افزار مربوطه که قابلیت نصب در گوشی‌هـای تلفن اندروید و ios را دارا است می تواند به افراد در راه مانده در امر تـوزیع سوخت کمک نماید، این اپلیکیشن دارای دو نرم افزار برای کـاربر و سوخت‌رسان است؛ در صورتی کـه کاربر درخواست خود را از طریق اینترنت اعلام کند، نزدیکترین ماشین سوخت‌رسـان می‌تواند به آن پـاسخ دهد و پس از ایـن‌که قیمت و مسافت آن مشخص شد، کاربر نیز می تواند دکمه تایید یا انصراف را انتخاب کند.

  • روش کار: کاربر از طریق نرم افزار و نقشه محل خود را اعلام می کند پس از تعیین مقدار سوخت نیاز نزدیکترین خودرو سوخت رسان برای کاربر پیدا می شود پس از محاسبه مقدار مسافت و هزینه سوخت موردنیاز نوع پرداخت و شماره راننده خودرو سوخت رسان برای کاربر ارسال می شود.

همچنین راننده نیز آدرس و شماره شخص درخواست کننده را دریافت می کند و پس از رسیدن به مقصد با رعایت اصول ایمنی مربوطه سوخت رسانی را انجام می دهد و کاربر نیز پرداخت به صورت نقدی یا آنلاین انجام می دهد و در نهایت میزان رضایتمندی خود را در نرم افزار اعلام می کند. بر اساس این گزارش، قیمت بنزین معمولی و سوپر به ترتیب لیتری ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ تومان است و تنها هزینه حمل و نقل به آن افـزوده می‌شود.

ایـن طرح هم اکنون آماده شده و مورد تایید اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزارت نفت است، اما برای راه اندازی به صورت پایلوت در شهر تهران به یک ماه زمان نیاز دارد.