راز بوی دلپذیر بنزین

چرا بنزین بوی دلپذیر و خوشمزه ای داره؟

بنزین حاوی یک هیدروکربن شیمیایی به نام بنزن است که فقط در بنزین وجود ندارد، از این ماده شیمیایی در پلاستیک، سموم دفع آفات و مواد شوینده و همچنین در بسیاری از اسباب بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پس ممکنه حس خوب ما نسبت به بوی بنزین از این جهت باشد که به بوی اسباب بازی های دوران کودکی ما بر می گردد. در تحقیقاتی مشخص شده است که زمان گرسنگی بنزین برای ما بو و حس بهتری می دهد.
مراقب باشید که این بوی فریبنده شما را خیلی درگیر خودش نکند. چرا که بوی بنزن می تواند شما را از خود بیخود نموده و ضررهای جبران ناپذیری برای شما داشته باشد…

به منظور دانستن اطلاعاتی دقیق تر این ویدیو را همین اکنون مشاهده نمایید.

 

راز بوی دلپذیر بنزین چیست؟

بنزین حاوی یک کربن هیدرو کربن شیمیایی به نام بنزن هست که برای افزایش عدد اکتان به کار گرفته شده است. بوی بنزن رایحه شیرینی دارد که بینی ما به این بو حساس هست. جالب است بدانید که اگر نسبت پنج در یک میلیون هوا وجود داشته باشد ما به راحتی می توانیم آن را استشمام کنیم.

 

نکته جالبی که وجود دارد این هست که بنزن فقط در بنزین نیست و از آن در مواد پلاستیکی، سموم دفع آفات و … نیز استفاده می شود. در تحقیقاتی که در سال 2009 انجام گرفت و نتایج آن منتشر شد، مقاله ای به نام تحقیقات و نظریه اعتیاد به این نکته اشاره کرد. زمانیکه ما گرسنه می شویم بوی بنزین، بو و حس بهتری به ما می دهد.

 

موضوع قابل توجه این است که باید حواستان به این بوی فریبنده باشد که شما را درگیر خودش نکند چرا که استشمام زیاد بوی بنزین می تواند حالت سردرد و یا تهوع را برای شما ایجاد نماید.

حالا تصور کنید ما در هر هفته یک یا دو مرتبه به پمپ بنزین ها مراجعه می کنیم و در معرض این مواد سمی قرار می گیریم. بنظر شما چطور می توانیم از این مواد سمی دوری کنیم؟