تفاوت پمپ بنزین های سنتی و سیار کانتینری

آیا تفاوت پمپ بنزین سنتی با پمپ بنزین سیار کانتینری را می دانید؟

پمپ بنزین ها انواع گوناگونی دارند. پمپ بنزین های سنتی با پمپ بنزین های سیار کانیتری نیز دو نوع از انواع پمپ بنزین ها هستند که توسط بعضی از شرکت های حوزه صنعت نفت و پتروشیمی و سوخت تولید و روانه بازار می گردند. اما این پمپ بنزین ها با چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این مقاله تفاوت این دو نوع پمپ بنزین را نام برده و بررسی نماییم.

  • ساختار کلی پمپ بنزین سنتی و سیار کانتینری:

جایگاه توزیع سوخت سنتی در حالت کلی شامل یک بدنه استوانه‌ای شکل است که بر روی زمین نصب می‌گردد. این پمپ از یک موتور الکتریکی برای پمپاژ کردن بنزین و گازوئیل استفاده می‌نماید. اما، جایگاه توزیع سوخت سیار کانتینری بصورت یک واحد سیار تولید می گردند.

معمولا پمپ بنزین های سیار کانتینری در محل‌هایی مانند پایانه‌های کشتیرانی، باندهای فرودگاهی و سازمان های دولتی نصب می گردد و عرضه آن برای عموم آزاد نیست.

تفاوت بین پمپ بنزی های سنتی و سیار کانتینری

  • جابجایی آسان:

پمپ بنزین های سیار کانتینری به دلیل طراحی قابل حمل خود، در بسیاری از مکان‌هایی که پمپ بنزین سنتی نمی‌تواند استفاده شود، مناسب بوده و به کار می روند. این پمپ بنزین قابل جابجایی بوده و بدون نیاز به تجهیزات جانبی اضافی می‌تواند در مکان‌های مختلف استفاده گردد.

  • عملکرد:

پمپ بنزین های سنتی به دلیل نصب بر روی زمین و نیاز به اتصال به شبکه برق محدودیت‌هایی در عملکرد خود دارند. اما، جایگاه های توزیع سوخت سیار کانتینری از منبع تغذیه تعبیه شده در محفظه خود استفاده می‌نمایند.

تفاوت بین پمپ بنزی های سنتی و سیار کانتینری

  • مقرون به صرفه بودن:

جایگاه توزیع سوخت سنتی به دلیل نیاز به نصب و اتصال به شبکه برق و همچنین تعمیر و نگهداری مداوم و دوره ای، هزینه‌های بیشتری را برای جایگاه داران ایجاد نماید. اما، پمپ بنزین سیار کانتینری به علت طراحی ساده‌تر و منبع تغذیه تعبیه شده درون خود، هزینه‌های کمتری را برای مالکان خود ایجاد می‌کند. همچنین پمپ بنزین سیار کانتینری به دلیل قابلیت جابجایی آسان، در محل‌های با ترافیک بالا بسیار موثرتر عمل می‌کند.

  • پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش:

از دیگر تفاوت های پمپ بنزین سنتی و سیار کانتینری این است که پمپ بنزین سیار کانتینری به علت طراحی ساده‌ و نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری، در برابر پمپ بنزین های سنتی احتیاج کمتری به خدمات پس از فروش دارند. با این حال، پمپ بنزین سنتی بدلیل ابعاد بزرگتر و تعداد زیاد دیسپنسرهای بنزین و تجهیزات جانبی، بیشتر نیازمند خدمات پس از فروش و پشتیبانی هستند.

انتخاب برای خرید بین پمپ بنزین سنتی و پمپ بنزین سیار کانتینری بستگی به شرایط مختلف مالکان محترم دارد که کارشناسان فروش شرکت مهندسی دانش بنیان فناوران نفت ابزار می توانند در این امر به شما راهنمایی و مشاوره بدهند.